Proč se vyhnout Binatexu velkým obloukem?

V této krátké recenzi se podíváme na brokera Binatex, který se zaměřuje na binární opce. Tento broker jako jeden z mála disponuje českým webem. Paradoxem ovšem je, že broker by v Česku správně vůbec neměl působit. V polovině května 2017 na to upozornila Česká národní banka.

O brokerovi Binatex


Broker sídlí ve Skotsku, má ruskou licenci a láká (nejenom) české obchodníky. Společnost Binatex vsadila na vlastní jednoduchou platformu, na které lze obchodovat pouze klasické a krátkodobé opce. Platforma obsahuje klasické nástroje (předčasný odprodej opcí, základní funkce pro práci s grafem, panel zobrazující volbu ostatních obchodníků…), které najdete u většiny brokerů na binární opce.

Na platformě je asi 50 podkladových aktiv, které zahrnují měnové páry (forex) a akcie známých společností. Mezi aktivy je také Bitcoin a další kryptoměny, které lze obchodovat i během víkendu. O víkendu ovšem zhodnocení klesá i na pouhých 10%, takže se obchodování opravdu nevyplatí. U měnových párů je zhodnocení průměrné, obvykle se pohybuje v rozmezí 60-80%.

Výhody


Mezi hlavní výhody brokera patří nízký požadovaný vklad (pouhých 10$). Nízké jsou i minimální transakce, díky kterým můžete uzavírat obchody už od 1$. Tuto výhodu nabízí ale i několik regulovaných brokerů, jako je například IQ Option.
Na rozdíl od konkurence nabízí Binatex finanční bonus, který ovšem regulovaní brokeři nabízet nesmějí. Často se nesetkáte ani s českým překladem, který Binatex sice disponuje, ale kvalita překladu je nízká. Některé věty dokonce nedávají smysl, takže se jedná pravděpodobně o strojový překlad do češtiny z cizího jazyka.

Nevýhody


Binatex není regulovaný broker, nemá licenci žádného významného evropského úřadu a není registrovaný ani v evidenci ČNB. Broker tak nemá povolení poskytovat investiční služby v Česku a peníze, které mají obchodníci u brokera uložené, nejsou pojištěné.
Broker nabízí demo účet, což by samo o sobě bylo výhodou. Demo účet na binární opce Binatex je ale upravený tak, aby na něm bylo vydělávání jednodušší, než vydělávání na skutečném účtu. Na demo účtu je vyšší zhodnocení (90%) a za každou neúspěšnou transakci se vám na demo účtu část investice vrátí. Tak to ovšem na skutečném účtu nefunguje.

Nevýhodou je také reputace brokera. Brokera Binatex doporučovalo několik smyšlených obchodníků, kteří údajně zbohatli na obchodování binárních opcí. Tito obchodníci se prostřednictvím reklamních webů snažili přilákat nové obchodníky a tvrdili, že k vydělávání nepotřebujete žádné znalosti a zkušenosti. Opak je ovšem pravdou a bez znalostí a zkušeností na binárních opcích žádné peníze pravděpodobně nevyděláte.

01.06.2017 22:57:09 | Autor: Jirka | stálý odkaz

<< na úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se