Jak vydělat peníze z domova prostřednictvím počítače?

Klikačky (anglicky PTC neboli paid-to-click) jsou webové stránky, kde registrovaní uživatelé dostávají peníze za sledování reklam. Navzdory tomu, že vám klikačky mnoho peněz nevydělají, tak jsou na internetu velmi oblíbené. Je to totiž jeden z mála způsobů, jak vydělat z domova. A to jednoduše, bez vlastních investic a klidně i bez předchozích zkušeností.

Jak klikačky fungují?


Koncept webových stránek, které vyplácejí uživatele za sledování reklam, je prostý. Na stránkách si můžete za určitý poplatek pronajmout prostor pro reklamu. Majitelé klikaček tedy od inzerentů dostávají peníze za zveřejnění jejich reklam. Část vydělaných peněz se pak rozděluje mezi uživatele, kteří reklamy sledují. Čím více reklam uživatel shlédne, tím více peněz také dostane.
Nevýhodou je, že pro inzerenty jsou uživatelé klikaček de facto k ničemu, protože obsah reklamy pořádně ani nevnímají. V první řadě jim jde totiž o finanční motivaci. Odborníci se shodují na tom, že pro inzerenty jsou investice do klikaček zbytečné a neefektivní. Možná i proto jsou odměny za zobrazení reklamy opravdu symbolické a pohybují se obvykle v řádu desetin centů.

Kolik si můžete reálně z domova vydělat?


Jedna z nejčastějších otázek je, kolik vám takové klikačky mohou vydělat. Jednoznačná odpověď ovšem neexistuje, protože vše závisí na zvolené službě, na vaší aktivitě a na počtu a aktivitě klientů, které do systému přivedete. Klikačky totiž obvykle vyplácejí provize za uživatele, kteří se zaregistrují přes váš osobní odkaz.
Samotným klikáním na reklamy si moc nevyděláte. Odměna za proklik bývá obvykle kolem 0,001 až 0,01 USD, což dělá přibližně 2 až 20 haléřů. Denně můžete zobrazit několik desítek reklam, takže vyděláte z domova maximálně pár korun. A to nemluvě o tom, kolik času vás to bude stát. Klikačky se stávají zajímavé až ve chvíli, kdy máte pod sebou hodně lidí, kteří aktivně klikají za vás. Jenže přivést do systému hodně aktivní lidí není vůbec jednoduché.

Nejlepší klikačky


Na internetu najdete desítky českých i zahraničních klikaček a není snadné se v nich vyznat. Při výběru byste měli sledovat především hodnocení uživatelů a jejich reálné zkušenosti. Až pak se zohledňují nabízené odměny. Služby, které nabízejí nejvyšší odměny, vám ale peníze vůbec nemusí vyplatit. Důležitým parametrem je také minimální částka pro výběr.
Celosvětově populární PTC službou je NEOBUX. Tato služba má skvělé hodnocení od uživatelů, vyplácí peníze a má nízké (a tudíž i dosažitelné) minimum pro výběr (2 USD). Odměny za klikání bývají v rozmezí 0,001 USD až 0,01 USD. Samozřejmostí je partnerský program, takže vám budou vydělávat i ti uživatelé, které do systému přivedete.
Další spolehlivé klikačky, které vám vydělané peníze skutečně pošlou, jsou ClixSence, Scarlet Clicks, Paidverts nebo GPT Planet. Mnohé z uvedených služeb nabízejí placené prémiové účty a členské programy, pomocí kterých lze získávat mnohonásobně vyšší odměny případně benefity v podobě slev.
Je-li pro vás angličtina překážou, tak se musíte omezit na české projekty (např. BestAurora4U). Českých klikaček je ale podstatně méně a tak můžete vyzkoušet i služby které vyplácejí peníze za vyplňování dotazníků (Český národní panel, MyMap).

Pozor na některé výdělky - podvody


Některé webové klikačky mohou být podvod a proto je dobré věnovat výběru vhodné klikačky čas. Jsou klikačky, které vám umožní z domova vydělat i tisíce dolarů za rok, jenže pak vám je vůbec nevyplatí. Desítky takových stížností například směřují na webovou stránku Bux Inc.
Jiné podvodné klikačky zase vsází na neférové praktiky, které vám znemožní dosáhnout na výběr. Když se například začnete blížit k minimální částce pro výběr, tak vám začnou klesat odměny za zobrazení reklamy. Nejprve na polovinu, pak třeba i na desetinu. U některých podvodných klikaček zase začne klesat počet dostupných reklam.
Než se na nějaký PTC web zaregistrujete, tak si o daném webu zjistěte co nejvíce informací. Pozor si dejte na falešné recenze, kde se vás budou snažit přimět k registraci přes referral link. Autoři těchto recenzí jsou schopni vychválit i sebehorší projekt, jen aby za vaši registraci dostali pár korun jako provizi. Hledejte skutečné recenze, které popisují nejen výhody, ale také nevýhody. Praktické jsou i různé tabulky a srovnání PTC webů.

Má smysl vydělávat prostřednictvím klikaček?


Odpověď na tuto otázku závisí na tom, co od klikaček očekáváte. Pokud vám stačí vydělávat z domu pár desítek nebo stovek korun měsíčně a nevadí vám ztracený čas, tak vás klikačky nezklamou. Pokud ale chcete zbohatnout nebo nahradit tímto způsobem práci na plný úvazek, tak pak klikačky ztrácejí smysl.
Speciální kategorií klikaček jsou tzv. kryptoměnové faucety, kde za klikání nedostáváte dolary, ale například Bitcoiny. Nebo lépe řečeno zlomky bitcoinu. Některé faucety (např. freebitco.in) jsou navíc obohacené o různé hazardní hry, kde můžete vyhrát nebo zhodnotit vydělané peníze. U faucetů je lákavé to, že hodnota kryptoměn (a tudíž i výdělků) může mnohonásobně vzrůst. Jen za loňský rok vzrostla cena Bitcoinu desetinásobně. Méně lidí si ale připouští, že stejně tak může hodnota i klesnout.

02.04.2018 19:08:13 | Autor: Tom | stálý odkaz

<< na úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se