Novinky u oblíbené burzy Binance

Na letošní březen nebudou vzpomínat příznivci kryptoměn v dobrém. Bitcoin se po slibném únoru, kdy ze 6 tisíc USD vystoupal na necelých 12 tisíc USD, propadl a opět testuje hranici letošního minima. Ostatní kryptoměny Bitcoin víceméně kopírují a třeba Ethereum během března klesalo ještě výrazněji. Březen byl rušný také pro populární burzu kryptoměn Binance. Ta se po varování japonského úřadu, které mimochodem pád bitcoinu jen podpořilo, stěhuje do Evropy.

Konec Binance v Japonsku?


V druhé polovině března dostala burza Binance, respektive její generální ředitel Changpeng Zhao varovný dopis od japonské vládní agentury FSA (Financial Services Agency). Japonským úředníkům se nelíbí, že kryptoměnová burza provozuje v Japonsku služby bez povolení. FSA proto vyzvala zástupce Binance, aby svoji činnost v rámci Japonska ukončili.
Zhao na svém twitteru uvedl, že právníci Binance jsou v kontaktu s FSA a hledají společné řešení. Už v minulosti ovšem společnost uvedla, že plánuje zažádat FSA o licenci. Jenže aniž by se to stalo, tak se zaměstnanci burzy přesunuli do Tokia a začaly nabízet služby japonským obchodníkům.

Více podrobností k platformě Binance na webu InvestPlus.cz.

Stěhování na Maltu


Japonské úřady nejsou první, kdo populární burze komplikuje život. Společnost Binance původně sídlila v čínském Hongkongu a právě Čína loni na podzim zakázala činnost krytoměnových burz. Právě proto Binance v září 2017 otevřela kancelář v Tokiu. Zde se ale kvůli varování FSA také dlouho nezdržela.
Už před několika týdny se objevily zprávy o tom, že Binance má namířeno do Evropy. Konkrétně na ostrovní stát Malta. To se nakonec také potvrdilo. Fungování Binance na Maltě má ale lepší vyhlídky. Joseph Muscat, předseda vlády Malty, ostatně burzu Binance přivítal prostřednictvím svého twitteru. I Malta se ovšem chystá zřídit organizaci (Malta Digital Innovation Authority) pro regulaci společností, které pracují s kryptoměnami nebo s technologií blockchainu. Snad to nebude důvod k dalšímu stěhování Binance.

Nová mobilní aplikace od Binance


Alespoň jednu dobrou zprávu burza Binance přinesla. S koncem března se klienti dočkali slibované mobilní aplikace, která u chytrých telefonů či tabletů nahradí webovou platformu Binance. Aplikace měla už po několika dnech velmi pozitivní hodnocení a někteří obchodníci ji označují za nejlepší obchodní aplikaci pro kryptoměny vůbec.
Aplikace je dostupná pro mobilní telefony s operačními systémy Android i iOS. V aplikaci jsou dostupné stejné kryptoměny jako na webové platformě. Nechybí ani příkazy pro automatické plnění objednávek a analytické nástroje pro práci s grafem. Platforma je přehledná a jednoduchá. Žádný zázrak ale nečekejte. Pořád se jedná o mobilní aplikaci, takže musíte počítat s malou pracovní plochou, která obchodování trochu komplikuje.

31.05.2018 15:26:37 | Autor: Tom | stálý odkaz

<< na úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se